SKLEP ONLINE  >>>  KUP ZABIEG

INFOLINIA  790-57-57-57

sklep1.png    facebook.png   instagram.png  search.png 

 

ZABIEGI CHIRURGICZNE

- usuwanie guzków, włókniaków oraz tłuszczaków

 

WŁÓKNIAK
Występują jako pojedyncze, cieliste guzki na powłokach brzusznych lub w dużych zgięciach (pachwiny, pachy). Najczęściej występują w średnim i starszym wieku, najczęściej u kobiet na szyi, karku i w okolicy pach. Wielkość ich waha się od 2 mm do 1 cm, są koloru cielistego lub brunatnego i nie towarzyszą im żadne dolegliwości.
 
Miękki (fibroma molle)

altWystępuje jako pojedynczy, uszypułowany, cielisty guzek na powłokach brzusznych lub w dużych zgięciach (pachwiny, pachy), bądź gromadnie jako guzki lub guzy w chorobie Recklinghausena razem z nerwiakowłókniakami i nerwiakami. Często spotyka się włókniaki starcze, nitkowate tzw. acrochordon (fibromate filiformes), występujące w średnim i starszym wieku, częściej u kobiet na szyi, karku i w okolicy pach. Wielkość ich waha się od 2 mm do 1cm. Najczęściej są koloru cielistego lub brunatnego i nie towarzyszą im żadne dolegliwości.

 

 

Twardy (fibroma durum, dermatofibroma, histiocytoma)
altUważa się, że jest on raczej wynikiem reakcji odczynowej z przerostem tkanki włóknistej niż prawdziwym nowotworem. Powstaje zazwyczaj w wyniku drobnych urazów, ukłuć skóry przez owady i zadrapań. Występuje najczęściej na skórze kończyn, na ich wyprostnej powierzchni, zwykle pojedynczo w postaci małego guzka o średnicy od 2 mm do 1 cm o zróżnicowanym zabarwieniu od czerwonego do brunatnego, o gładkiej lub szorstkiej powierzchni. Jest przesuwalny względem podłoża.

 

 

KASZAK (cysta naskórkowa, torbiel łojowa)

altPowoli rosnący w obrębie skóry łagodny guz o charakterze torbieli, wypełniony masami rogowymi i łojowymi, a także zawierający elementy mieszków włosowych. Występują dwa różne rodzaje cyst różniące się między sobą głównie budową komórkową:

 
  • cysta naskórkowa właściwa - występuje głównie na twarzy, karku i klatce piersiowej
  • cysta przywłośna - występuje w obrębie mieszka włosowego na owłosionej skórze głowy.
  • Często mogą występować drobne powierzchniowe torbiele naskórkowe tzw. prosaki, zwykle w obrębie twarzy lub moszny.

 

TŁUSZCZAK

altTłuszczaki zbudowane są z tkanki tłuszczowej, są miękkie w dotyku. Mogą dawać się lekko przesuwać, zwykle też nie bolą, chyba że rozrosną się do większych rozmiarów i będą delikatnie uciskać na nerwy. Rosną powoli, mogą osiągać do kilkunastu cm średnicy. Występuje najczęściej u kobiet w młodym i średnim wieku i jest wynikiem ogniskowych przerostów komórek tkanki tłuszczowej z wytworzeniem guzków lub guzów czasem o dużej wielkości. Tłuszczaki rzadko stają się złośliwe. Występują na ogół na karku, tułowiu, przedramionach i ramionach oraz nogach.

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

ciąża

cukrzyca

stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło

opalona skóra oraz IV, V i VI typ skóry

stosowanie antykoagulantów (leków obniżających krzepliwość krwi)

bliznowce

zaburzenia krzepnięcia

 

- usuwanie brodawek

 
Często się zdarza, że naszą estetykę wyglądu dyskwalifikują widoczne brodawki czy kurzajki. Istotnym jest także i to, że ich umiejscowienie może niejednokrotnie przeszkadzać w wykonywaniu prostych czynności w życiu codziennym, co niewątpliwie ma także wpływ na nasze samopoczucie.
 

Brodawki wirusowe (verrucae)

 

Są to pospolite, zakaźne grudki naskórkowe wywołane przez różne typy wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Brodawki mogą występować w każdym wieku, jednak najczęściej spotyka się je u starszych dzieci. Wygląd i wielkość brodawek zależą od ich umiejscowienia oraz od stopnia narażenia na drażnienie i urazy mechaniczne. Przebieg choroby może być różny. Zakażenie może mieć charakter zmiany pojedynczej lub licznych wykwitów a sam proces może szerzyć się poprzez samozakażenia.

Brodawki zwykłe - łagodne, powszechnie spotykane ostro odgraniczone grudki o średnicy 2-10 mm, o szorstkiej altpowierzchni, okrągłym lub nieregularnym kształcie, wzmożonej spoistości i jasnoszarym, żółtym, brązowym lub szarawoczarnym kolorze. Lokalizują się w miejscach narażonych na urazy (palce, łokcie, kolana, twarz, skóra głowy). Mogą również występować wokół płytki paznokciowej jako brodawki okołopaznokciowe.

Brodawki podeszwowe - głęboko wnikające, hiperkeratotyczne guzki, umiejscowione na podeszwach, zazwyczaj altbolesne, częściej pojedyncze lub nieliczne, spłaszczone wskutek ucisku i pokryte zrogowaciałym naskórkiem. Często przy zdrapywaniu ich powierzchni dochodzi do punkcikowatego krwawienia. Na podeszwach mogą występować również brodawki bardziej spłaszczone, niebolesne, zlewające się tzw. brodawki mozaikowe, będące skupiskami bardzo licznych, małych, położonych blisko siebie, brodawek podeszwowych.

 

alt Brodawki płaskie(młodocianych) - płaskie, niezapalne, leżące prawie w poziomie skóry wykwity grudkowe,

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu

ciąża

cukrzyca

stosowanie leków powodujących wzrost wrażliwości na światło

opalona skóra oraz IV, V i VI typ skóry

stosowanie antykoagulantów (leków obniżających krzepliwość krwi)

zaburzenia krzepnięcia

bliznowce

  
 

Alternatywne zabiegi:

 

PARTNERZY

        ratyzagiel.jpg    

 

Pozwól o siebie zadbać w Laser-Med

LASER-MED to nowoczesne i przyjazne miejsce, które powstało z myślą o tych którzy pragną poprawić swoją urodę dzięki najnowszym odkryciom nauki. Od samego początku przyświeca nam idea pomocy w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry przez długie lata. Komfort i dobre samopoczucie naszych Klientów są dla nas najważniejsze.

Centrum Medyczne LASERMED

  ul. Jagiellońska 109/23
  t: +48 52 388-70-58 
  m: +48 790 57 57 57