Mini plastyka brzucha (miniabdominoplastyka)

 

Zabieg miniabdominoplastyki (częściowej plastyki brzucha) jest mniej inwazyjną metodą korekcji wiotkich powłok brzucha. Chirurg wykonuje cięcie od 5-10 cm, a sam zabieg trwa około godziny. Miniabdominoplastyki nie można wykonywać u osób z dużym nadmiarem luźnej skóry, a także u kobiet, które planują kolejne ciąże. Najlepsze efekty widoczne są u osób, których nadmiar skóry skupia się w okolicach pępka, podbrzusza, a mięśnie ściany brzucha nie wymagają skrócenia. 

 

Zalecenia przed zabiegiem:

Nie opalaj się ndmiernie przed zabiegiem i nie stosuj ścisłej diety, ponieważ może to spowodować problemy w gojeniu się rany. Przeziębienie i jakakolwiek infekcja mogą być przyczyną odroczenia leczenia chirurgicznego. 

Zabieg wykonywany z znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu miniabdominoplastyki pacjent wychodzi do domu. 

Zalecenia po zabiegu:

Zapewnij sobie transport do domu, oraz osobę która wyręczy Cię w obowiązkach domowych w ciągu pierwszych dwóch, trzech dni po zabiegu.  Zalecane jest, aby pacjent spędził noc w pozycji pół siedzącej. Tak jak w przypadku liposukcji, należy nosić specjalną bieliznę uciskową, przez około 2 -3 tygodnie po zabiegu. Całkowity powrót do zdrowia następuje po około 14 - 21 dniach. 

 

Miniabdominoplastyka idealnie sprawdza się jako zabieg modelowania ciała po ciąży.

Bezpośrednia konsultacja z naszym chirurgiem pomoże Ci uzyskać dodatkowe, szczegółowe informacje na temat miniabdominoplastyki.

 

 

 

Koszt zabiegu:

  • 4500 zł

Pełny cennik zabiegów ⇒

Aktualne promocje ⇒


 

Alternatywne zabiegi: