SKLEP ONLINE  >>>  KUP ZABIEG
INFOLINIA  790-57-57-57

Usuwanie nadpotliwości toksyną botulinową

 

Pocenie się jako naturalny proces termoregulacyjny organizmu jest jednym z najważniejszych sposobów utraty ciepła przez organizm. Czasem jednak z różnych powodów aktywność gruczołów potowych ulega rozchwianiu, co prowadzi w efekcie do utrzymującej się nadmiernej potliwości, nazywanej hyperhydrosis. Obecnie w małoinwacyjnym leczeniu nadpotliwości dłoni, stóp, i pach najskuteczniejszą metodą jest podanie toksyny botulinowej. Po wstrzyknięciu śródskórnym toksyna botulinowa oddziałuje na gruczoły potowe zmniejszając ilość wytwarzanego potu.

Zabieg usuwania nadmiernej potliwości polega na wykonaniu zastrzyków w skórę okolicy dotkniętej nadpotliwością. Zabieg wykonywany jest igłą 4-krotnie cieńszą niż ta której używa się do pobierania krwi, igły mają krótkie ostrza, nie sięgające do wrażliwych na ból tkanek. W celu zapewnienia pełnego komfortu, pacjentowi przed zabiegiem wykonuje się znieczulenie miejscowe.

Efekt docelowy uzyskany zwykle w ciągu maksymalnie 2 tygodni utrzymuje się od 4 do 12 miesięcy, a redukcja wydzielania potu wynosi około 80%.
Po tym czasie zabieg można ponownie powtórzyć.

Ze względu na znikomą inwazyjność zabiegu niwelowania nadpotliwości powrót do pełni sprawności jest szybki i prosty. Pacjent może powrócić do wykonywania codziennych czynności tuż po zabiegu. Przez dwa tygodnie odradza się nadwyrężać rąk w przypadku, gdy do kuracji poddawane były dłonie oraz unikać podnoszenia znacznych ciężarów powyżej wysokości głowy, gdy miejscem zabiegu były pachy. Przez dobę po zabiegu unikamy alkoholu. Czasami obserwuje się miejscową bolesność, niewielki świąd ustępujący po kilku godzinach.

Jak się przygotować do zabiegu?
Dzień przed zabiegiem należy usunąć owłosienie z miejsca poddawanego zabiegowi.

Koszt zabiegu:

  • od 650 zł

Pełny cennik zabiegów ⇒

Aktualne promocje ⇒

PARTNERZY

        ratyzagiel.jpg    

 

Pozwól o siebie zadbać w Laser-Med

LASER-MED to nowoczesne i przyjazne miejsce, które powstało z myślą o tych którzy pragną poprawić swoją urodę dzięki najnowszym odkryciom nauki. Od samego początku przyświeca nam idea pomocy w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry przez długie lata. Komfort i dobre samopoczucie naszych Klientów są dla nas najważniejsze.

 

Centrum Medyczne LASERMED

ul. Jagiellońska 109/23

t: +48 52 388-70-58

m: +48 790 57 57 57

e: laseroterapia.bydgoszcz@gmail.com

Godziny otwarcia
pn.-pt. 8:00 - 18:00 | sobota 9:00 - 14:00