SKLEP ONLINE  >>>  KUP ZABIEG
INFOLINIA  790-57-57-57
Endolift

Endolift to lifting i niwelowanie tkanki tłuszczowej w jednym

Kolagen nazywany jest „tworzywem młodości”. To białko odpowiedzialne za gęstość, elastyczność i jędrność skóry. Jest on bardzo ważnym i występującym w dużych ilościach składnikiem organizmu - rocznie wytwarzane jest i podlega naturalnej wymianie około 3 kg. U ludzi młodych tworzona nowa tkanka systematycznie odbudowuje jego włókna.

Niestety, z wiekiem organizm zmniejsza wytwarzanie kolagenu, zaś w wieku średnim niemal traci się zdolność jego odtwarzania. Proces ten zaczyna się dość szybko - jak stwierdzają badania naukowe, od 26 roku życia zdolność jego odtwarzania zaczyna się stopniowo zmniejszać. Proces ten może przyspieszyć uprawianie sportów wyczynowych czyli nadmierna aktywność fizyczna, zbyt częste i forsowne opalanie (także w solarium) oraz słaba odporność, skutkująca licznymi chorobami w sezonie jesienno-zimowym.

Zaburzenia w wytwarzaniu kolagenu mogą być przyczyną poważnych schorzeń jak bóle kręgosłupa, sztywność stawów, problemy ze dolegliwościami bólowymi stawów biodrowych i kolanowych. Innym, widocznym efektem braku kolagenu, są głębokie zmarszczki, cellulit i przedwczesne wypadanie włosów. Zlekceważenie braku kolagenu może doprowadzić do tzw. syndromu przedwczesnego starzenia; osoba nim dotknięta wygląda na 10-15 lat starsza niż wynosi jej wiek metrykalny!


Jednak problemom związanym z brakami kolagenu, spowodowanymi wiekiem, można zaradzić. Jedną z interwencji skutecznych w redukcji oznak upływającego czasu, jest zabieg z wykorzystaniem światła laserowego.

Techniką najlepiej sprawdzającą się przy tych zabiegach jest ENDOLIFT. Służy on zmianie napięcia skóry i redukcji tkanki tłuszczowej nie tylko w obrębie twarzy, ale i całego ciała. Do tego zabiegu używany jest laser diodowy LASEmaR 1500, opracowany przez firmę Eufoton, stosowany w medycynie już od 2009. W efekcie zabiegu następuje całkowita restrukturyzacja włókien kolagenowych, zmienia się też napięcie tkanki skórnej. Stymulowana jest też produkcja kolagenu, ujędrniana i zagęszczana jest skóra.

O zabiegu

Zabieg Endolift przeprowadzany jest w gabinecie lekarskim, a do jego wykonania stosowane są najnowszej generacji mikro-optyczne włókna fibrynowe o grubości 200-300 mikronów. Te nieco grubsze od włosa ludzkiego mikro optyczne włókna aplikowane są podskórnie i jest to praktycznie niewyczuwalne dla pacjenta, dzięki temu że ich zakończenie posiada formę stożka przez co ich wprowadzenie jest łatwe, bezbolesne i nie pozostawia śladu na skórze. Giętkość włókien daje z kolei możliwość lepszej i bardziej precyzyjnej penetracji w tkance i dotarcia do kłopotliwych okolic twarzy i ciała co jest trudne do osiągnięcia stosując inne technologie z wykorzystaniem grubszych światłowodów czy też sztywnych kaniul.
Co ważne, te zabiegi nie wymagają znieczulenia - ich aplikacja jest praktycznie niewyczuwalna dla pacjenta. Działanie lasera stymuluje przy tym powierzchowne warstwy skóry, spłycając zmarszczki, a giętkie włókna łatwiej penetrują jej głębsze warstwy, powodując napinanie i ujędrnianie skóry i / lub rozpuszczanie tkanki tłuszczowej (w zależności od ustawionych parametrów). Odbudowa warstwy kolagenowej ze swej strony daje pozytywne zmiany wyglądu skóry i poprawę samopoczucia widoczne docelowo po 6 miesiącach, kiedy zabiegi spowodują restrukturyzację tkanki. 

Zalety zabiegu Endolift

• niechirurgiczna, minimalnie inwazyjna procedura,

• zabieg wykonywany w warunkach ambulatoryjnych,

• brak konieczności znieczulenia (nie wymaga nakłuwania i nacinania skóry),

• bardzo wysoki profil bezpieczeństwa i skuteczności,

• natychmiastowe, narastające w czasie i długotrwałe efekty,

• jednorazowa procedura nie wymagająca powtórzeń,

• brak lub minimalny okres powrotu do codziennych aktywności.

 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Endolift jak większości zabiegów medycyny Anti Aging nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży, osób z chorobami nowotworowymi oraz aktywnymi infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi (np. aktywna opryszczka). Wśród przeciwwskazań wymienia się też zaburzenia krzepnięcia krwi, stosowanie sterydów, choroby serca, cukrzycę, atopowe zapalenie skóry oraz przyjmowanie leków uwrażliwiających na światło.

Czy zabieg jest bolesny?
Endolift nie wymaga ani specjalnego przygotowania, ani uprzedniego znieczulenia, a użycie bardzo cienkich mikro optycznych fibr FTF sprawia, że ich wprowadzenie jest praktycznie niewyczuwalne przez pacjenta, gdyż nie wymaga wykonywania nacięć w skórze. Dzięki temu procedura jest bezpieczna i minimalnie inwazyjna.

Czy konieczne jest wykonanie serii zabiegów?
Endolift to procedura jednorazowa nie wymagająca powtórzeń, a uzyskane podczas jednej sesji zabiegowej rezultaty są zarówno natychmiastowe, narastają w kolejnych miesiącach podczas których tworzy się nowy kolagen w najgłębszych warstwach skóry, a uzyskane po około 3-6 miesiącach ostateczne efekty są długotrwałe.

Jak długo trwa rekonwalescencja?
Po wykonanej procedurze Endolift pacjent może natychmiast powrócić do codziennych zajęć i aktywności.

Koszt zabiegu:

  • od 2000 zł

Pełny cennik zabiegów ⇒

Aktualne promocje ⇒

PARTNERZY

        ratyzagiel.jpg    

 

Pozwól o siebie zadbać w Laser-Med

LASER-MED to nowoczesne i przyjazne miejsce, które powstało z myślą o tych którzy pragną poprawić swoją urodę dzięki najnowszym odkryciom nauki. Od samego początku przyświeca nam idea pomocy w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry przez długie lata. Komfort i dobre samopoczucie naszych Klientów są dla nas najważniejsze.

 

Centrum Medyczne LASERMED

ul. Jagiellońska 109/23

t: +48 52 388-70-58

m: +48 790 57 57 57

e: laseroterapia.bydgoszcz@gmail.com

Godziny otwarcia
pn.-pt. 8:00 - 18:00 | sobota 9:00 - 14:00