SKLEP ONLINE  >>>  KUP ZABIEG

INFOLINIA  790-57-57-57

sklep1.png    facebook.png   instagram.png  search.png 

 

Przebarwienia skóry – plamy barwnikowe - to jasno lub ciemnobrązowe plamy będące wynikiem nadmiernego nagromadzenia barwnika skóry - melaniny.

 

Urządzenie Laserowe VPL

System VPL umożliwia przeprowadzenie bezpiecznych i efektywnych zabiegów. Urządzenie laserowe VPL to intensywne źródło światła nowej generacji. Emituje przefiltrowane wiązki światła o szerokim spektrum, które są selektywnie absorbowane przez odpowiednią strukturę skóry. W zależności od zastosowanej długości światła służy do: usuwania włosów i przebarwień skóry odmładzania skóry, zamykania poszerzonych naczynek krwionośnych oraz leczenia trądziku różowatego i młodzieńczego.

            

  •  Piegi – drobne jasnobrązowe plamki zlokalizowane głównie na twarzy, ale również na ramionach dekolcie, plecach. Występują u osób o jasnej karnacji. Nasilają się pod wpływem opalania.
  • Plamy soczewicowate posłoneczne– są to większe, wielkości ziarna soczewicy, brązowe plamy występujące w miejscach wystawionych na działanie słońca. Plamy soczewicowate nasilają się z wiekiem, zwłaszcza u osób, które w przeszłości intensywnie opalały się lub uległy poparzeniom słonecznym.
  • Melasma (plamy ciążowe, hormonalne, chloazma) – Plamy barwnikowe o różnych kształtach i nasileniu występujące na skórze twarzy u kobiet. Do najczęstszych przyczyn zalicza się czynniki hormonalne (ciąża, tabletki antykoncepcyjne) oraz promieniowanie słoneczne.
  • Przebarwienia pozapalne– plamy barwnikowe o zatartych granicach. Są wynikiem ustępującego stanu zapalnego np. w przebiegu trądziku, wyprysku kontaktowego, liszaja płaskiego i innych. Przebarwienia pozapalne występują również na skutek uszkodzenia skóry – np. urazy, po zabiegach chirurgicznych.

  

 Jak działa laser na przebarwienia ?

  

Jednym z chromoforów skóry jest melanina – barwnik zawarty w melanocytach, komórkach znajdujących się w skórze. Od ilości melaniny zależny jest kolor skóry. Większość plam barwnikowych i przebarwień skóry wynika z nadmiernego miejscowego nagromadzenia melaniny. Drobiny barwnika skóry poddane działaniu lasera podgrzewają się i ulegają zniszczeniu. Działanie to jest wybiórcze, ponieważ otaczające tkanki wolne od melaniny pozostają nieuszkodzone lub są uszkodzone w niewielkim stopniu.

W zależności od rodzaju przebarwienia, a zwłaszcza od głębokości, na której znajduje się barwnik, stosuje się odpowiednie parametry dobrane indywidualnie do rodzaju skóry, typu przebarwienia i cech osobniczych danego pacjenta.

                           

Jak przebiega zabieg ?

Zabiegi polegają na naświetleniu ognisk przebarwień laserem VPL. Liczba zabiegów uzależniona jest od charakteru przebarwienia, a zwłaszcza od tego, na jakiej głębokości w skórze zalega barwnik. Najłatwiejsze do usunięcia są plamy naskórkowe, w których barwnik znajduje się płytko – w naskórku. O wiele trudniej leczeniu poddają się przebarwienia skórne, gdzie melanina zlokalizowana jest głębiej – w skórze właściwej. Pośrednie miejsce zajmują przebarwienia mieszane - skórno-naskórkowe.       

 

·              Zwykle wykonuje się 3 - 5 zabiegów

·         W trakcie zabiegu pacjent odczuwa niewielkie pieczenie

·         Po zabiegu w przypadku plam naskórkowych może pojawić się zaczerwienienie skóry oraz ściemnienie plam, niewielkie strupki. Objawy te ustępują w ciągu 3-7 dni, kiedy dochodzi do złuszczenia się naskórka, a zarazem eliminacji przebarwienia.

·         Przed zabiegiem skóra nie może być opalona.

·         Po zabiegu obowiązuje zasada ścisłej ochrony przed światłem słonecznym. Jest to niezbędny warunek utrzymania efektu leczenia. Dodatkowo należ stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym o najwyższym wskaźniku fotoprotekcji – 50+       

Przeciwwskazania do zabiegów VPL:

- ciąża, karmienie piersią
- intensywna opalenizna
- stosowanie kremów z retinolem
- przyjmowanie leków i ziół światłouczulających
- niewyrównana cukrzyca
- bielactwo
- aktywna infekcja (m.in.opryszczka)
- epilepsja

Tagi: usuwanie przebarwień, usuwanie przebarwień Inowrocław, usuwanie przebarwień Toruń, usuwanie przebarwień Sępólno Krajeńskie, usuwanie przebarwień Tuchola, usuwanie przebarwień Grudziądz, usuwanie przebarwień promocja, usuwanie przebarwień cena, jak usunąć przebarwienia?

Alternatywne zabiegi:

Koszt zabiegu:

  • od 150 zł

Pełny cennik zabiegów ⇒

Aktualne promocje ⇒

 

 

 
PARTNERZY

        ratyzagiel.jpg    

 

Pozwól o siebie zadbać w Laser-Med

LASER-MED to nowoczesne i przyjazne miejsce, które powstało z myślą o tych którzy pragną poprawić swoją urodę dzięki najnowszym odkryciom nauki. Od samego początku przyświeca nam idea pomocy w utrzymaniu zdrowej i pięknej skóry przez długie lata. Komfort i dobre samopoczucie naszych Klientów są dla nas najważniejsze.

Centrum Medyczne LASERMED

  ul. Jagiellońska 109/23
  t: +48 52 388-70-58 
  m: +48 790 57 57 57